O co usilujemeSdružujeme provozovatele farmářských trhů, kteří své trhy pořádají poctivě.

Naším cílem je zvyšovat kvalitu farmářských trhů. Farmářské trhy by měly být prostorem, kde nakoupíte kvalitní, originální české potraviny. Prodávají je výhradně malé a středně velké zemědělské podniky, pekaři, řezníci, rybáři…

Pečlivě dbají na výběr prodejců. Měli by jimi být přímo výrobci, sedláci nebo lidé s nimi těsně spolupracující. Překupníci nemají na farmářských trzích místo.

Členové Asociace farmářských tržišť ČR sledují kvalitu prodávaných potravin. Upřednostňují prodej lokálních potravin. Jsou nároční na sebe i prodejce. Dodržují všechny právní předpisy spojené s prodejem potravin.

Chtěli bychom, aby důvěra veřejnosti ve farmářské trhy nebyla ztracena. 11 sezón českých farmářských trhů ukázalo, že zájem spotřebitelů o poctivě vyrobené jídlo neklesá. Informace předkládané našim zákazníkům musí být pravdivé. Proto si prodejce před účastí na trhu důkladně prověřujeme. Zavedli jsme dokonce systém kontroly. Více informací najdete na www.farmarsketrziste.cz.

Zároveň by farmářské trhy měly být příjemným místem setkávání. Nejen prostorem, kde se sbližují výrobci fajnového jídla a nakupující. Ale i prostorem, kde je sousedská atmosféra, čas si popovídat s přáteli. Seznámit se s lidmi dosud neznámými. Nepodporujeme pořádání farmářských trhů na parkovištích supermarketů nebo dokonce přímo v nákupních centrech.

Dodržujeme závazné standardy pro pořádání farmářských trhů. Všichni naši členové jsou jimi vázáni.

Systematicky vzděláváme nejen naše členy, ale i provozovatele farmářských trhů, kteří o to projeví zájem.